Regulamin szkoły Centrum Edukacyjne BOSTON
I. Kursy językowe oraz zasady uczestnictwa w zajęciach
- Szkoła prowadzi kursy językowe dla dzieci powyżej 7 roku życia, młodzieży i dorosłych w odpowiednio dobranych grupach wiekowych na różnych poziomach zaawansowania.
- Zajęcia odbywają się w cyklu półrocznym lub rocznym, w zależności od indywidualnych postanowień umownych, i prowadzone są w grupach liczących od 2 do 6 osób lub w formie zajęć indywidualnych.
- Szkoła zastrzega sobie prawo do uzupełniania w trakcie roku szkolnego liczby słuchaczy w grupie do max. 6 osób.
- W zależności od indywidualnych postanowień umownych godzina lekcyjna trwa 50, 60, 75 lub 90 minut.
- Zapis do grupy odbywa się na podstawie testu kwalifikacyjnego, którego celem jest ustalenie poziomu zaawansowania słuchacza.
- Słuchacz po ukończeniu kursu i po zaliczeniu obowiązkowych testów modułowych na swoją prośbę może uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu na określonym poziomie zaawansowania.
- Słuchacz po zaliczeniu cyklu półrocznego albo rocznego ma pierwszeństwo w zapisach na kolejny rok szkolny, pod warunkiem potwierdzenia rezerwacji poprzez przedłużenie umowy na kolejny okres.
II. Prawa i obowiązki słuchacza
- Słuchacze mają prawo do czynnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w sprzyjającej zdobywaniu wiedzy atmosferze.
- Słuchacze mają prawo do zgłaszania uwag dotyczących zawartości merytorycznej kursu oraz stosowanych metod pracy bezpośrednio do lektora lub właściciela szkoły.
- Słuchacze mają prawo do oceny przebiegu kursu oraz pracy lektora poprzez wyrażanie swoich uwag i sugestii w rozmowie z właścicielem Szkoły albo poprzez wysłanie swoim uwag na e-mail Szkoły.
- Słuchacze mogą złożyć wniosek o zmianę lektora, jeśli większość członków grupy wyraża niezadowolenie z jego metod pracy.
- Słuchacz może przenieść się do innej grupy na tym samym lub innym poziomie zaawansowania w trakcie trwania cyklu pod warunkiem, że taka grupa istnieje, liczebność tej grupy pozwala na taką zamianę oraz właściciel szkoły wyrazi na to zgodę.
- Słuchacze mają obowiązek przestrzegania społecznie przyjętych norm zachowania, nie zakłócania pracy nauczyciela oraz innych uczestników kursu.
- Słuchacze mają obowiązek terminowego uiszczania opłat za kurs, zgodnie z aktualnym cennikiem szkoły oraz harmonogramem wpłat określonym w umowie.
- Pierwsze dwie lekcje zajęć grupowych (w grupie 2-6 osób) traktowane są jako próbne. Po zakończeniu tych lekcji słuchacz ma prawo do rezygnacji z kursu i wtedy nie płaci za te zajęcia. Jeżeli jednak słuchacz decyduje się na kontynuowanie nauki zajęcia te są odpłatne zgodnie z ustaleniami w indywidualnej umowie.
- Zasady opisane w punkcie 8 dotyczą również zajęć indywidualnych z tą różnicą, że przypadku tych zajęć obowiązuje tylko jedna lekcja próbna.
- Jeżeli liczba słuchaczy ulegnie zmniejszeniu poniżej określonego w umowie minimum, co strony traktują za ważną przyczynę zmiany umowy, Szkoła zaproponuje:
- przeniesienie do innej grupy na tym samym poziomie, lub:
- podwyższenie ceny za lekcję.
- W przypadku gdy warunki określone w powyższym punkcie 10 nie zostaną zaakceptowane, każda ze stron ma prawo do rozwiązania umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego jeden miesiąc, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego. W okresie wypowiedzenia obowiązują dotychczasowe postanowienia umowy. Nadpłaty za lekcje będą zwrócone, natomiast Słuchaczowi nie przysługuje prawo zwrotu za lekcje już wykorzystane oraz zakupione materiały dydaktyczne.
III. Prawa i obowiązki szkoły
- Obowiązkiem szkoły jest staranne i efektywne prowadzenie kursów języków obcych, zgodnie z założeniami programowymi dla danego poziomu i typu kursu, w wyznaczonych ramach czasowych.
- Szkoła ma obowiązek monitorowania postępów słuchaczy poprzez przeprowadzanie cyklicznych testów oraz dokonywanie bieżącej oceny ich pracy na zajęciach.
- Szkoła ma prawo zaproponować Słuchaczowi zmianę grupy jeśli uzna, że poziom wcześniej wybrany jest nieodpowiedni. Zmiana grupy następuje na podstawie aneksu do umowy.
- W przypadku choroby lektora, szkoła ma obowiązek wyznaczenia zastępstwa bądź odpracowania zajęć w dogodnym dla słuchaczy terminie.
- Szkoła ma obowiązek monitorowania i bieżącej oceny pracy lektorów poprzez sprawowanie nadzoru metodycznego nad przebiegiem kursów.
- Szkoła ma prawo do zmiany lektora w trakcie trwania kursu.
- Szkoła zastrzega sobie prawo do usunięcia ze szkoły słuchaczy, którzy:
- swoim zachowaniem utrudniają lub uniemożliwiają efektywne prowadzenie zajęć
- naruszają dobra osobiste i godność innych osób
- stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa własnego lub innych osób
- naruszają postanowienia regulaminu szkoły
- dokonają umyślnej dewastacji bazy materialnej szkoły lub własności innych słuchaczy
- dokonają kradzieży mienia szkoły lub własności innych słuchaczy
- Za szkody materialne wyrządzone przez dzieci oraz młodzież odpowiadają rodzice.
- Na terenie szkoły obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu.
IV. Opłaty i pozostałe postanowienia
- Podstawą do naliczania opłat za kursy jest cennik stanowiący załącznik do umowy.
- Cyklem rozliczeniowym jest cykl miesięczny.
- W przypadku opóźnień w płatnościach, szkoła ma prawo naliczania ustawowych odsetek za zwłokę.
- Opłaty za zajęcia, na których słuchacz był nieobecny nie podlegają zwrotowi.
- Z uwagi na zindywidualizowane programy i tempo pracy w każdej z grup, nie ma możliwości odrobienia w innej grupie zajęć, na których słuchacz był nieobecny.
- Zajęcia grupowe mogą być jednorazowo przełożone na inny termin z 7 dniowym wyprzedzeniem po uzgodnieniu tego faktu z całą grupą oraz otrzymaniu zgody właściciela Szkoły. W dniu jednorazowej zmiany terminu zajęć Słuchacze oraz Szkoła zobowiązują się ustalić termin odrobienia zajęć, który nie może przekroczyć 30 dni licząc od dnia ustalenia jednorazowej zmiany terminu zajęć.
- Szkoła zastrzega sobie prawo przejścia na świadczenie usług on-line poprzez platformę Zoom w przypadku gdy w związku z pandemią, albo innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi, świadczenie usług w kontakcie bezpośrednim będzie niemożliwe albo właściciel Szkoły uzna, że prowadzenie zajęć w kontakcie bezpośrednim zagraża zdrowiu uczniów bądź lektora. Wymagania techniczne oraz warunki świadczenia usług on-line w sposób szczegółowy opisuje Załącznik nr 1 do niniejszego Refgulaminu.
- W przypadku zagrożenia pandemicznego zajęcia dla słuchaczy w wieku 65+ (tj. z podwyższonej grupy ryzyka) będą realizowane jedynie w przypadku wyrażenia takiej chęci przez te osoby poprzez dodatkowe oświadczenie na piśmie.
- W okresie trwania zagrożenia epidemicznego słuchacze oraz lektorzy w trakcie trwania zajęć oraz na terenie budynku, w którym znajduje się Szkoła zobowiązani są do przestrzegania zaostrzonych zasad sanitarnych, tj.:
- utrzymywanie możliwego dystansu społecznego
- dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku i sali lekcyjnej
- do zakrywania ust i nosa w trakcie zajęć chyba, że nie pozwala na to stan zdrowia słuchacza lub lektora, co zostanie potwierdzone stosownym oświadczeniem złożonym Szkole na piśmie
- nie pojawianie się na zajęciach w przypadku jakichkolwiek objawów chorobowych (tj. temperatura, kaszel, katar, itp.)
- W przypadku, gdy podczas zajęć zachodzi podejrzenie infekcji słuchacz może zostać poproszony o opuszczenie sali i budynku Szkoły, a w przypadku osób nieletnich opiekunowie prawni zobowiązani są do natychmiastowego odbioru dziecka.