Menu Zamknij
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Nauczyciele


Aleksandra Dąbrowska-Hok (język angielski)

Założycielka Centrum Edukacyjnego BOSTON. Wykształcenie: Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (licencjat) oraz Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (studia magisterskie filologia angielska, kierunek: literatura amerykańska). Doświadczenie: Nauczyciel języka angielskiego od 18 lat. Pracowała z wszystkimi grupami wiekowymi, jednak od lat jest nauczycielem liceum ogólnokształcącego. Egzaminator maturalny z długoletnim stażem, sprawdzającym w ramach pracy w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej prace maturalne. Prywatnie mama 2 dzieci w wieku szkolnym, której pasją jest taniec towarzyski oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.


Ireneusz Fabijański ( język angielski)

Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu (licencjat) oraz Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (magisterium). Doświadczenie: nauczyciel dyplomowany języka angielskiego, 20 lat pracy w liceum ogólnokształcącym, gimnazjum i szkole podstawowej, egzaminator maturalny. Posiada 20-letnie doświadczenie w nauczaniu metodą Callana oraz Direct English. Zainteresowania: wędrówki górskie, wycieczki krajoznawcze, mykologia i birofilia.


Anna Grabowska (język hiszpański)

Edukacja: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, licencjat filologii hiszpańskiej, studia niestacjonarne, języki stosowane: język rosyjski z językiem angielskim

O sobie: Moja przygoda z językiem hiszpańskim rozpoczęła się w liceum. Właśnie wtedy zakochałam się w tym języku. Niejednokrotnie jeździłam na obozy językowe, gdzie rozwijałam swoje umiejętności a także poznawałam bogatą i złożoną  kulturę krajów hispanojęzycznych. Hiszpański hiszpańskiemu nie jest równy. Blisko 650 milionów ludzi posługuje się nim jako językiem ojczystym. Dalsze 100 milionów używa go jako drugiego języka, natomiast półtora miliarda możemy zakwalifikować do grupy hispanohablantes – mówiących po hiszpańsku.

W 2018 roku ukończyłam studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego. W tym samym roku postanowiłam rozpocząć naukę nowego języka obcego. Obecnie studiuję filologię rosyjską. Moją największą pasją są języki obce. W czasie wolnym czytam ulubione książki w języku hiszpańskim, angielskim czy też rosyjskim. Jak mawiają: „Inny język, inna wizja świata” i to właśnie staram się dostrzegać. Uczenie języka zarówno jak nauczanie to dla mnie czysta przyjemność, dlatego też postanowiłam zostać lektorem w szkole językowej i zarażać moich uczniów pasją do języków obcych. Pracuję również z najmłodszymi. Od października 2018 uczę języka hiszpańskiego w przedszkolu. Bazuję częściowo na metodzie Teddy Eddy, a częściowo na własnej kreatywności. Biorę też udział w projekcie mającym na celu pomoc w resocjalizacji młodzieży w wieku 16-21 lat. Poprzez naukę języka obcego młodzi ludzie mają szansę na poprawę życia osobistego, mają szansę na lepszy start.